relacja

Kongres Biznes 360.pl

Czyli kompleksowa gotowość na zmiany.
Przedsiębiorcy wciąż muszą śledzić trendy rynkowe, monitorować konkurencję, a co najważniejsze być na bieżąco ze wszystkim zmianami podatkowo – prawnymi, tak aby dbać o bezpieczeństwo firmy.

Koniec roku to czas raportowania, podsumowań wyników finansowych oraz weryfikacja podjętych decyzji biznesowych.Jednocześnie, jest to początek planów na nadchodzący nowy 2020 rok.Zmiany w prawie i podatkach jakie weszły w życie w 2019 roku, mimo że funkcjonują już w polskim prawie, wciąż generują wiele pytań. Coraz częściej mówi się o cyfryzacji w podatkach, która z jednej strony ma być ułatwieniem dla przedsiębiorcy wprowadzającym oszczędność czasu i pieniędzy, z drugiej zaś budzi wiele wątpliwości. Inne zmiany natomiast wiążą się z nowymi obowiązkami nakładanymi na spółki i dopilnowaniem ważnych terminów. O najważniejszych zmianach mieliśmy okazję porozmawiać podczas Kongresu Biznes360.pl, który odbył się 28 listopada w Warszawie.

Uczestnicy Kongresu otrzymali rzetelną porcję wiedzy referowaną przez, cenionych i wielokrotnie nagradzanych, ekspertów z różnych obszarów prawa i podatków.Prelegenci podczas swoich wystąpień zwrócili uwagę na zmiany prawno-podatkowe ich możliwy wpływ na funkcjonowanie różnych biznesów. Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji Pawła Stańczyka, Lidera Praktyki Planowania Podatkowego oraz Krystyny Szydłowskiej, Lidera Praktyki Cen Transferowych w Kancelarii Ożóg Tomczykowski, którzy przybliżyli temat zarządzania bezpieczeństwem podatkowym w kontekście nowych procedur i obowiązków nałożonych na przedsiębiorstwa.

W kolejnych blokach kongresu, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych zmian prawnych, ich wpływu na biznes oraz posłuchać o korzystnych dla nich inwestycjach. Udział przedstawicieli największych międzynarodowych korporacji oraz ekspertów z nimi współpracujących, zapewnił uczestnikom dostęp do najbardziej aktualnych informacji i solidnej porcji wiedzy.Zagadnienia, o których opowiedzieli nasi prelegenci podczas prezentowanych case-studies, poparte zostały ciekawymi przykładami z ich doświadczeń. Na nurtujące pytania odpowiadali eksperci z Kancelarii Ożóg Tomczykowski: Michał Mieszkiełło, Lider Praktyki Doradztwa Korporacyjnego, Paweł Szumowski, Radca Prawny; Monika Wystrychowska-Zawiślak, Radca Prawny; Dr Jacek Matarewicz, Adwokat, Lider Praktyki VAT, akcyza, cło; Aleksander Dyl, Radca Prawny oraz Bartosz Mroczkowski, Doradca Podatkowy.

Na Kongresie nie zabrakło również ekspertów współpracują bezpośrednio z zarządami największych firm w Polsce. Podczas panelu ”Wyzwania w pracy
wewnętrznego menedżera podatkowego i prawnika”, w którym udział wzięli przedstawiciele znanych korporacji m.in. Agnieszka Skowronek, Head ofLegal M&A w Eurocash, Tomasz Krzyżewski Business Unit Legal ManagerPoland & Baltics w Coca-Cola Hellenic Bottling Company, Michał Jeziorowski, Tax Project Manager w Robyg, mogliśmy posłuchać o problemach, z jakimi muszą się oni borykać na co dzień. Często są to kluczowe kwestie mające znaczący wpływ na funkcjonowanie i rozwój firmy. Panel prowadził, Bartłomiej Biały, Lider Praktyki Podatków Transakcyjnych.

Na podstawie wszystkich wystąpień, można śmiało stwierdzić, że mnogość kwestii prawnych, podatkowych, finansowych i menedżerskich sprawia, że warto wymieniać doświadczenia. Ponadto, obecność przedstawicieli różnych branż pozwala wspólnie szukać rozwiązań lub skorzystać z innych, już gotowych. Dzięki dialogowi, przedsiębiorcy wiedzą na co się przygotować aby uniknąć problemów, prowadzących do poważnych kryzysów i olbrzymich strat finansowych.

Spotkanie odbyło się w samy sercu Warszawy w Hotelu InterContinental. KongresBiznes360.pl to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce podczas którego bierzemy „pod lupę” najważniejsze zmiany prawno podatkowe, mające wpływ na całokształt biznesu. Analizujemy je i omawiamy te najważniejsze, aby przedsiębiorcy mogli znaleźć rozwiązani na nurtujące ich tematy, a jednocześnie zadbać o stabilność i rozwój swoich biznesów.

Pomysłodawcą i organizatorem Kongresu jest Kancelaria Ożóg Tomczykowski specjalizująca się w doradztwie prawnym i podatkowym, na co dzień współpracująca z największymi przedsiębiorstwami w kraju i za granicą. Do udziału w wydarzeniu zaproszonych zostało kilkudziesięciu przedstawicieli dużych firm z całej Polski. Kongres

Biznes360.pl na dobre wpisał się w kalendarze kadry zarządzającej największych biznesów w Polsce. Druga edycja zaplanowana jest na listopad 2020.

fotorelacja

Agenda

KONGRES
28 November 2019
09:30 - 10:00

Rejestracja

10:00 - 10:15

Otwarcie Kongresu

Przywitanie gości przez Zarząd KOT

10:15 - 11:00

Blok nr 1: „ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM. PROCEDURY I KONTROLE – UWAGI PRAKTYCZNE."

Krystyna Szydłowska, Paweł Stańczyk

 • Ceny transferowe
 • Kontrole podatkowe
 • Nowe zasady poboru podatku u źródła
 • Schematy podatkowe
11:00 - 11:30

Blok nr 2: „NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY PRAWNE I ICH WPŁYW NA BIZNES."

Michał Mieszkiełło, Paweł Szumowski

 • Dyrektywy AML
 • Nowe zasady uchwalania dywidendy
 • Zmiany w postępowaniu gospodarczym
 • Ułatwienia w procesie inwestycyjnym
 • Dematerializacja akcji
 • Elektroniczny KRS
 • Prosta spółka akcyjna
11:30 - 11:45

Przerwa kawowa

11:45 - 12:00

Blok nr 3: "INWESTYCJE W NIERUCHOMOŚCI."

Monika Wystrychowska-Zawiślak

 • Nabywanie nieruchomości na cele prowadzonej działalności gospodarczej (własność / najem / leasing)
 • Amortyzacja nieruchomości
12:00 - 12:30

BLOk nr 4: "ODPOWIEDZIALNOŚĆ. KARY. WYROKI. USZCZELNIANIE PODATKÓW NA KOSZT I RYZYKO PRZEDSIĘBIORSTWA."

dr Jacek Matarewicz, dr Radosław Bulejak

 • Ostatnie wygrane sprawy przed NSA
 • Case studies
 • Biała lista podatników
 • Split payment
 • STIR
12:30 - 13:30

PANEL „Wyzwania w pracy wewnętrznego menedżera podatkowego i prawnika.”

Panel z udziałem przedstawicieli firm Robyg, Coca Cola, EuroCash

moderator: Bartłomiej Biały

13:30 - 14:30

Lunch

14:30 - 15:00

BLOK nr 5: "EFEKTYWNOŚĆ PODATKOWA W FIRMIE. JAK SPROSTAĆ ROSNĄCYM KOSZTOM ZATRUDNIENIA?"

Bartosz Mroczkowski i Aleksander Dyl

 • Działania twórcze – IP BOX, 50% KUP, ulga B+R
 • B2B a test przedsiębiorcy
 • Zniesienie limitu podstawy wymiaru składek emerytalnych i rentowych
 • Efektywna polityka benefitowa
15:00 - 15:30

BLOK nr 6: "CO NAS CZEKA W PRZYSZŁOŚCI? TRENDY, BARIERY, SZANSE."

Anna Turska i Paweł Tomczykowski

15:30 - 15:45

Podsumowanie i zakończenie Kongresu

ORGANIZATOR

Kancelaria Ożóg Tomczykowski od wielu lat świadczy usługi kompleksowego doradztwa prawno-podatkowego. Prawnicy i doradcy podatkowi Kancelarii zajmują czołowe miejsca w krajowych i międzynarodowych rankingach branżowych, a z usług Kancelarii korzystają przedsiębiorcy z całej Polski i klienci zagraniczni. Zespół kilkudziesięciu ekspertów z Kancelarii wspiera klientów w takich obszarach jak: CIT, PIT, VAT, podatek akcyzowy, ceny transferowe, postępowania podatkowe i sądowo – administracyjne, compliance, prawo handlowe, fuzje i przejęcia oraz sukcesja w biznesie.